en | sk

Chcete vedieť viac?

Infopoint

Cesta k pohode

Ponúkame Vám niekoľko príjemných možností ako bojovať so stresom.

 

otestujte sa >>>

 

Darčekové certifikáty

Môžete si zakúpiť priamo v e-shope, tlačené poukážky priamo v Grand Palawi na Smrečianskej 41 alebo v Eurovea v centre mesta. V prípade záujmu pošleme kuriérom alebo poštou.
 

Často kladené otázky

Aký je rozdiel medzi tradičnou thajskou a olejovou masážou v Palawi?
Tradičná thajská masáž prebieha na matraci, vo voľnom odeve. Terapeutka pracuje na vašom tele s energetickými dráhami a tlakovými bodmi. Okrem tlakových techník vám naťahuje celé telo a v podstate prijímate veľa z účinkov cvičenia jogy, akokeby ste ju cvičili sami. Olejová masáž sa aplikuje na nahé telo /u nás obdržíte jednorazové nohavičky, slipy/. Podobá sa na u nás známu švédsku masáž, ale používajú sa iné ťahy a techniky, podľa toho či chcete dosiahnuť relaxačný alebo energizujúci efekt. Na masírovanie sa používajú panenské a esenciálne oleje prospešné pokožke, čisto prírodného charakteru. Nie masážne emulzie.

Sú naozaj masáže na niečo prospešné a aká masáž je najúčinnejšia?
Spýtajte sa pokojne svojho lekára, psychológa, trénera, či iného odborníka pracujúceho s ľudskou schránkou či dušou. Áno, sú účinné a nápomocné, je to široká problematika, viac info >>>  A aká masáž je najúčinnejšia??? Niekedy stačí taká malá príjemná masáž od partnera. Aj automasáž má svoj zmysel, keď si premasírujete chodidlá, hlavu. Inak si treba zvoliť masáž podľa toho, aký máte problém, resp. životný štýl. Ak ste nadmieru unavení až vyhorení, psychicky značne vyčerpaní, zvoľte si jemnú relaxačnú masáž alebo lymfomasáž, prípadne kameňovú alebo herbal masáž. Tvrdšiu techniku inej masáže by ste vtedy cítili ako bolesť a viac by vás vyrušila než vám pomohla. Naopak, ak sa cítite stuhnutí, až pociťujete bolesť alebo pnutie v niektorých svalových partiách, zvoľte tradičnú thajskú masáž, resp. energizujúcu olejovú.

Ako často by som mal chodiť na masáž alebo procedúry? A kedy masáž a kedy dlhšiu procedúru?
Ideálne raz do týždňa ako prevencia. Inak vždy, keď sa začínate cítiť v nepohode, či fyzickej alebo psychickej. Keď už ste vo výraznej nepohode, až pocite vyhorenia a nemôžete si dovoliť odísť na dovolenku, nasaďte si napr. týždňovú každodennú kúru a potom prejdite do režimu preventívneho - raz do týždňa. Pílingové procedúry stačí absolvovať raz do mesiaca, ak máte radi pocit "naleštenej" pokožky, tak aj raz do týždňa. Častejšie neodporúčame /ani hrubokožcom :) /, aby sa nenarušila prirodzená obranyschopnosť pokožky.

Kolísky Asia SPA Treatments

Thajsko

Thajsko 

500 rokov p.n.l.

 

 

Čína

Thajsko 

3000 rokov p.n.l.

 

 

Bali

Thajsko 

500 rokov n.l.

 

 

India

Thajsko 

5000 rokov p.n.l.

 

 

Srí Lanka

Thajsko 

700 rokov p.n.l.