en | sk
english version
Menu

Môj príbeh

Ako si sa dostala k práci terapeutky?

Ešte ako dievča som videla v televízii ako sa robí akupresúrna masáž nôh a povedala som si:  „Takúto masáž budem raz robiť môjmu milému!“. Nakoniec ma k tejto profesii viedol aj iný dôvod - potrebovala som pomôcť sebe, keď som mala problém s mojím kolenom. Rozhodla som sa ísť študovať terapeutickú masáž v chráme Wat Pho. Po štúdiu som pracovala pre Ministerstvo verejného zdravia v Bangkoku a napokon som sa stala učiteľkou thajských masáží. V roku 2010 som nastúpila do Palawi Asia Spa v Bratislave, kde pracujem dodnes.

Čo ťa motivuje k hlbšiemu poznaniu ľudského tela?

Túto prácu robím už dlhé roky, no pravdou je, že sa nikdy moje vzdelávanie neskončí. Je to hlavne z toho dôvodu, že sa jedná o prácu s ľudským telom, ktoré ma neustále prekvapuje. Keď už som si začínala myslieť, že poznám všetko, prišiel odrazu klient s problémom, s ktorým som sa nikdy predtým nestretla. Preto je pre mňa dôležité opätovné študovanie kníh a obrázkov a hľadanie odpovedí na otázky a až keď mám všetko podrobne naštudované, môžem klientovi s daným problémom účinne pomôcť. Klienti nám terapeutkám takýmto spôsobom občas dávajú domáce úlohy. Veľmi dobrým pomocníkom bola pre mňa vždy malá žltá učebnica s názvom Thai Massage Therapy Yellow Book from Wat Pho. Táto práca ma baví, pretože každý klient je iný, vyžaduje inú starostlivosť, núti ma to neustále čeliť novým výzvam a posúvať vpred – aj v mojom veku.

Medituješ pre lepšiu koncentráciu? Pomáha ti to?

Áno, meditácia je v mojom živote samozrejmosťou. Pomáha mi sústrediť sa na prítomný okamih, mať dobrú náladu, správne dýchať a samozrejme pri masáži lepšie vnímať telo klienta. S rozptýlenou mysľou by som žiadnemu klientovi pomôcť nedokázala. Keď si nájdem čas, snažím sa cvičiť buď jógu alebo aerobic, vďaka čomu sa udržiavam v dobrej kondícii a mám dostatok síl pri masáži.

Prezradíš nám niečo o svojej rodine?

Moji rodičia sa masážami neživili, ale vlastnili malý obchodík, v ktorom bolo možné nájsť všetko od potravín až po nohavice na thajskú masáž. Som im vďačná za to, že som mohla ísť študovať, napriek tomu, že pochádzam zo šiestich detí. Je totiž pravdou, že veľa mladých ľudí v tom čase muselo ísť pracovať, lebo ich rodičia nemali štúdium ako financovať. Mám tri krásne dcéry, s ktorými si neustále telefonujem a každý rok sa vraciam domov, aby som mohla s nimi a s mojimi vnúčatami zažiť pekné chvíle.