en | sk
english version
Menu

Aromaterapeutické olejové relaxačné masáže, tzv. balijské

Pri efektívnej masáži je dôležitá technika masáže, zloženie a účinky masážnych zmesí a  samozrejme veľa ďalších atribútov. Relaxačnú olejovú masáž si vyberte najmä vtedy, keď ste nadmieru psychicky či fyzicky vyčerpaní. V takýchto stavoch by ste niektorý druh energizujúcej masáže vnímali ako nepohodlný ba až nepríjemne bolestivý. Pri relaxačnej tzv. balijskej masáži sa používa technika dlhých ťahov pozdĺž svalových partií, bez výrazného prítlaku. Na masáž sa používajú čisto panenské oleje obohatené o výťažky z rastlín, ktoré podporujú relaxačný efekt masáže a podporujú kvalitatívny stav pokožky. Viac sa dozviete kliknutím na jednotlivé produkty - masáže.

Balijské masáže zahŕňajú strečing, dlhé ťahy, hladkanie pokožky a tlaky palcov a ostatných prstov. Je veľmi jemná a upokojujúca, odporúčame ju naozaj pri alebo po veľkom strese, pri únave, ak máte ubolené celé telo, keď nevie spávať, tesne po veľkých športových výkonoch, po „ťažkej“ noci.

Používanie rôznych základných a esenciálnych olejov podľa ich účinkov je známe už spred 3000 rokov z praktík odvodených z Ajurvédy.

Viac o aromaterapii, kliknite TU

 

Čo vás čaká

Vyplníte úvodný dotazník /pri prvej návšteve/, vypijete si na privítanie pohár čerstvej citronády. Vypiť nápoj nieje dôležité  kvôli privítaniu, no najmä k doplneniu tekutín v tele. Pri masáži dochádza k stimulácii krvného aj lymfatického obehu a k efektívnemu odbúravaniu toxínov z tela je potrebné aby oranizmus nebol dehydrovaný.

Následne si Vás terapeutka  odvedie do samostatnej miestnosti so sprchou, kde vám najskôr poskytne očisťujúci rituálny kúpeľ nôh. Nasleduje samotná aroma masáž, ktorá potrvá 60 min.

Dôležitou súčasťou masáže je oddych v relaxačnej miestnosti alebo na terase s opätovným doplnením tekutín. Po masáži dostanete detoxikačný zelený čaj s čerstvým zázvorom, ktorý si vypijete v pokoji pri knihe alebo len pokojnom meditovaní, ako prípravu vášho tela k návratu do životnému kolobehu.

Ingrediencie

si prečítate pri jednotlivých masážach samostatne, kliknutím na príslušnú procedúru - masáž.

Kúpeľ nôh: Ylang Ylang éterický olej s čerstvých kvetov tropického stromu Kanangy vonnej z oblasti indonézskych ostrovov.

Indikácie a účinky

Okrem špecifických účinkov jednotlivých masážnych zmesí uvedených u jednotlivých masáží, majú relaxačné masáže nasledovné všeobecné indikácie a účinky/

 • stimuláciou lymfatického a krvného obehu posilňuje imunitný systém, zlepšuje tvorbu bielych krviniek, podporuje látkovú výmenu
 • posilňuje nervový systém
 • udržuje pružnosť tkaniva
 • spomaľuje starnutie
 • uvoľňuje endorfíny, čím pomáha navodzovať pocit šťastia
 • uvoľňuje svalové bolesti a napätie

Kontraindikácie

 • pooperačné stavy /do 3 týždňov/
 • alergia na uvedené zložky
 • otvorené rany
 • tehotenstvo
 • kŕčové žily

Partner pre cesty na kľúčParadise Travel

Ak by sa Vám zažiadalo navštíviť krajinu v ktorej sa táto technika masáží vyvinula, odporúčame či už ako relaxačný pobyt alebo ako poznávaciu cestu.

 

PROJEKTOVÍ PARTNERI

www.jawanabytok.sk
www.7plus.sk
www.buddhabrothers.sk
www.barata.sk